Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym skleić zniszczony czajnik, imbryczek lub deskę do krojenia? Zwykle ludzie nie myślą nad takim rozwiązaniem i od razu wyrzucają zniszczony produkt. Tymczasem rozwiązanie jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Wystarczy, że udasz się do dobrego sklepu z chemią budowlaną i poprosisz o klej do kontaktu z żywnością. Naprawa przyrządów i naczyń kuchennych z jego użyciem jest gwarancją bezpieczeństwa dla każdego użytkownika.
Chemia budowlana i jej szkodliwy wpływ na żywność
Niestety naprawa przedmiotów mających bezpośredni kontakt z żywnością nie jest taka prosta jak sklejenie zepsutego budzika, czy plastikowej półki. W końcu kleje budowlano-przemysłowe zwykle są silnie trujące, a ich szkodliwe właściwości bardzo łatwo przechodzą na produkty spożywcze. Nawet jeśli pozornie dany posiłek wydaje się być w stanie nienaruszonym to jego spożycie może okazać się fatalną decyzją. Czym zatem sklejać narzędzia i meble kuchenne?
Klej do kontaktu z żywnością idealny do wykonywania napraw w kuchni
Bezpieczną styczność z produktami spożywczymi naprawianym przedmiotom zapewni klej do kontaktu z żywnością, dostępny w dobrych sklepach z chemią budowlaną. Mimo że sam w sobie zwykle jest trujący, to atest bezpieczeństwa gwarantuje, że mająca z nim styczność żywność nie zostanie skażona. Dlatego takim klejem można naprawić większość elementów kuchni – od drewnianych szpachelek aż po pęknięte szufladki w lodówce.
Czy klej, który nie zatruwa żywności ma gorsze właściwości klejące od reszty tego typu specyfików? Oczywiście, że nie – jest to tylko nieuzasadniona obawa, która uniemożliwia naprawę wyposażenia kuchennego. Producenci dokładają wszelkich starań aby kleje do kontaktu z żywnością były jak najsilniejsze i jak najtrwalsze, dlatego nie ma sensu wahać się przed pójściem do sklepu z chemią budowlaną i kupieniem takiego produktu.